Rondo Władysława Bartoszewskiego w Pile

09.03.2017   Autor: Artur Maras
---

W środę, w samo południe rondo u zbiegu ulic Bydgoskiej, Kusocińskiego i Okólnej otrzymało imię Władysława Bartoszewskiego. O nadanie jego imienia wnioskował pilski Komitet Obrony Demokracji.

Prezydent Piły podkreślił oddanie ojczyźnie oraz zasługi Władysława Bartoszewskiego dla rozwoju polskiej historii, kultury i społeczeństwa.

- Władysław Bartoszewski to człowiek, którego receptą i sposobem na życie było pozostać realistą, optymistą. Wyróżniała go sympatia dla życia i dla ludzi. Mam nadzieję, że to będzie takie miejsce, które będzie właśnie łączyło. Łączy wiele dróg w naszym mieście i też niech tak łączy nas jako mieszkańców
- mówił Piotr Głowski, prezydent Piły.

Nadanie nazwy dla ronda przy ul. Bydgoskiej wzbudzało spore emocje. W kwietniu ubiegłego roku o nadanie mu imienia Władysława Bartoszewskiego wnioskował Komitet Obrony Demokracji. Później Pilscy Patrioci wnioskowali, by to samo rondo nazwać imieniem Żołnierzy Wyklętych, załączając listę poparcia z kilkuset podpisami.

Obydwa wnioski otrzymały pozytywną opinię komisji ds. nazewnictwa, ale w związku z tym, że wniosek pierwsi złożyli przedstawiciele KOD-u, pomysł nadania rondu imienia Władysława Bartoszewskiego zdaniem władz miasta miał pierwszeństwo, na to przystała też Rada Miasta. Nazwę Żołnierzy Wyklętych zaproponowano w zamian dla ronda mieszczącego się przy ul. Towarowej, które tę nazwę otrzymało 1 marca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group