Niepełnosprawny na rynku pracy

26.02.2017   Autor: Artur Maras
---

Szacuje się, że w Polsce jest niemal 5 ml niepełnosprawnych. Niestety osoby te często są wykluczone z rynku pracy, nie przez swoje ułomności a pracodawców, którzy mają obawy przed tworzeniem stanowisk dla takich osób. Na czwartkowym spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Inwest-Parku firmy zatrudniające niepełnosprawnych w naszym regionie udowadniały, że niepełnosprawny może być efektywnym pracownikiem i korzyścią dla firmy.

- Dzisiaj z jednej strony pracodawcy narzekają, że trudno o nowych kandydatów do pracy, że brakuje rąk do pracy, pracowników, z drugiej strony mamy bardzo niski wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Statystycznie ponad 2 razy mniej niepełnosprawnych pracuje w Polsce niż w Niemczech - mówi Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Aby odwrócić tę tendencję Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski wraz z innymi instytucjami zorganizowała szkolenie o korzyściach wynikających z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Przedstawiciele firm Plastwil, Grapil oraz Zakładu Aktywizacji Zawodowej, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, opowiadali o swoich doświadczeniach związanych ze współpracą z takimi ludźmi. Mówiono o aspektach prawnych, trudnościach, ale także o korzyściach dla pracodawców i rynku pracy, wynikających z utworzenia miejsc pracy dla niepełnosprawnych.
W bezpłatnym szkoleniu wzięło udział 50 osób. Spotkanie miało charakter otwarty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group