Sesja w Wałczu trwała ponad 8 godzin

23.02.2017   Autor: Redakcja
---

Ponad osiem godzin trwała wtorkowa Sesja Rady Miasta Wałcz. Głównymi tematami tej burzliwej sesji były zmiany w budżecie miasta. Więcej pieniędzy gmina przeznaczy na Festiwal Dwóch Jezior oraz zagospodarowanie Półwyspu Strączno.

- Najważniejsze zmiany w budżecie dotyczą finansowania Festiwalu Dwóch Jezior, czyli naszej sztandarowej imprezy, która już drugi rok będzie się odbywała, także w tym roku będzie ona realizowana w całości przez Wałeckie Centrum Kultury, któremu zostanie zwiększona dotacja o trzysta tysięcy, pozostałe zmiany w budżecie to zapewnienie finansowania inwestycji zagospodarowania Półwyspu Strączno w związku z tym, że otrzymaliśmy decyzję o wylesieniu tego terenu - informuje Rafał Fischer, skarbnik Wałcza.

Na zagospodarowanie półwyspu Strączno rada przeznaczy ponad sto tysięcy złotych. Radni zdecydowali także o przekazaniu dodatkowych środków na Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz zapewnienie transportu darów z Pilskiego Banku Żywności. Środki na proponowane zmiany mają pochodzić ze zmniejszonej kwoty na rekultywację wysypiska śmieci oraz częściowego rozliczenia projektu termomodernizacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group