Asta Video Fest

Podpalenia śmietników w Złotowie

---

Do trzech podpaleń doszło w nocy z soboty na niedzielę na złotowskich osiedlach. Podpalacze upodobali sobie... wiaty śmietnikowe. Złotowscy strażacy otrzymali trzy zgłoszenia w ciągu dziesięciu minut. Choć bezpośredniego zagrożenia życia nie było, zagrożone były samochody ciasno zaparkowane na osiedlach.

– W pierwszej kolejności należało bronić tych zagrożonych samochodów zaparkowanych przy tych boksach i to zrobiliśmy, a następnie przystępowaliśmy do dogaszania samego śmietnika. Jednostki, które udały się w poszczególne miejsca przeprowadziły natarcie na te obiekty, gasząc w sposób dosyć skuteczny pierwsze, drugi i trzecie zdarzenie
- opowiada st. asp. Kazimierz Wiebskowski, PSP Złotów.

W skutek sprawnych działań strażaków, spłonęły wiaty śmietnikowe. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piast” jeszcze tych strat nie oszacowała. Chociaż oficjalnie nie podano jeszcze przyczyny zdarzenia, wiemy, że policja posiłkuje się miejskim monitoringiem w poszukiwaniu sprawcy bądź sprawców podpalenia. Przy okazji takich zdarzeń, strażacy apelują, aby parkując przy wewnętrznych drogach na osiedlach, przestrzegać zakazu parkowania na drogach pożarowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group