Nazwy ulic do zmian

29.01.2017   Autor: Redakcja
---

Czy ulica Armii Ludowej w Wałczu zmieni swą nazwę? Jest to efekt ustawy dekomunizacji nazw ulic. Sprawą zajmie się wałecka Rada Miasta. Niechętnie do zmiany nazwy ulicy podchodzi kierownictwo wałeckiego urzędu.

- To jest na razie inicjatywa więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Osobiście mam negatywny stosunek do wszelkich zmian, które próbują inaczej opowiadać historię - zaznacza Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Najpierw więc zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami na temat nowej nazwy. Decyzja o zmianie ulicy Armii Ludowej może zostać podjęta podczas najbliższych sesji. Wałcz to niejedyne miasto w powiecie wałeckim, w którym muszą zostać przeprowadzone zmiany. W Mirosławcu zmiany dotkną ulic Osiedla 30-lecia Ludowego Lotnictwa Polskiego oraz 40-lecia PRL. Na razie jednak mieszkańcy miasta mają otrzymać ankiety, aby przedstawić propozycje nowych nazw. Wśród nich pojawia się między innymi ulica Lotnictwa Polskiego. Zmiany są również przygotowywane w gminie Tuczno. W mieście oraz w Jeziorkach wciąż funkcjonuje ulica Karola Świerczewskiego. Tu wśród propozycji nowych nazw pojawiła się między innymi Szkolna czy Danuty Inki Siedzikówny. Ostateczną decyzję podejmą mieszkańcy. Samorządy mają czas do kwietnia na likwidację nazw ulic związanych z komunizmem.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group