Więcej pieniędzy na szpitale i szkoły

12.01.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Zarząd Powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego podsumował przebieg minionego roku oraz przedstawił plan działania wieloletniego planu inwestycyjnego.

Przez kolejne trzy lata kilkadziesiąt milionów złotych ma trafić m.in. do szpitali w Trzciance i Czarnkowie, oraz szkół powiatowych.

- Chcemy modernizować szpitale. Priorytetem jest szpital w Czarnkowie, po to żeby spełnił standardy. Natomiast inwestycje w Trzciance będą w latach 2018-2020 w granicach 11 milionów. Będziemy realizować tak zwany EDM, czyli elektroniczną dokumentację medyczną która pochłonie 4 milionów złotych w tym także środki zewnętrzne
- tłumaczy Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Podczas konferencji zorganizowanej przez zarząd starostwa powiatowego wspomniano także o drugim priorytecie, czyli inwestycjach związanych z rozbudową budynków oświatowych. Zmiany czeka m.in. Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie, gdzie na przebudowę sal dydaktycznych i sali sportowej, przeznaczone zostanie pół miliona złotych. W 2017 roku mają także powstać boiska wielofunkcyjne przy każdej szkole powiatowej. Dochody powiatu w obecnym roku wyniosą prawie 90 mln złotych, natomiast wydatki będą się kształtować na poziomie około 96 milionów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group