Jubileusz BWA i Salon Pilski Art

30.12.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Pilskie Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych obchodzi w tym roku 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra mieszczącym się obok BWA odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność placówki. Obchody połączono z czterdziestym Salonem Pilskim ART.

Działalność galerii rozpoczęła się w 1977 roku tak na poważnie i od razu o dziwo zaczęto od dobrych wystaw mimo, że nie było jeszcze nawet pomieszczenia z prawdziwego zdarzenia, lecz jedynie niewielki kąt w Wojewódzkim Domu Kultury. Potem oczywiście przez długie lata galeria mieściła się w pawilonie przy ul. Ludowej 11 – powiedział Tadeusz Ogrodnik, dyrektor BWAiUP.

Pawilon przy ul. Ludowej zwany był „czarną galerią”. Prace artystów były wystawiane tam aż do 2009 roku, kiedy to BWA wraz z Młodzieżowym Domem Kultury zyskały nowoczesną siedzibę przy ul. Okrzei. Miejsce to szybko stało się nowym artystycznym centrum miasta, w którym swoje prace do dziś wystawiają artyści związani z Piłą i subregionem.

Obchody 40-lecia istnienia placówki zostały połączone z czterdziestym Salonem Pilskim Art. W tym roku swoje prace wystawiło czterdziestu pięciu artystów. Wystawę będzie można oglądać do 11 lutego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group