Młodzi pilanie przeciwko smogowi

21.12.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Nie pal śmieci! Nie truj! Segreguj to hasło marszu antysmogowego zorganizowanego przez Pilski Region Gospodarki Odpadami. Kilkaset dzieci i młodzieży przeszło ulicami Piły, pokazując swój sprzeciw wobec spalania śmieci w piecach.

Zygmunt Jasiecki, przewodniczący PRGOK wskazał, że 21 września została zwołana wielka konferencja, na której związek zaprosił dorosłych, dlatego że w wyniki po trzech latach pokazały, że selektywna zbiórka odpadów się nie rozwija. Związek jest zaniepokojony brakiem reakcji dorosłych, stąd marsz antysmogowy. Jak się okazało sprawy związanych z ochroną środowiska nie są obce najmłodszym, stąd ich tak liczna obecność podczas marszu.

Warto przypomnieć, że w ciągu roku w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera czterdzieści pięć tysięcy osób. Pomimo sankcji karnych orz akcji uświadamiających szkodliwość spalania odpadów w piecach, wielu mieszkańców objętych zasięgiem działania Związku Międzygminnego Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi nadal uważa śmieci za doskonałe paliwo alternatywne. Na to nie godzą się dzieci z pilskich jednostek oświatowych. To właśnie na znak protestu przemaszerowały ulicami Piły w marszy antysmogowym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group