Testy hybrydy w Pile

17.12.2016   Autor: Artur Maras
---

Miejski Zakład Komunikacji w Pile testuje autobus hybrydowy. Z tego powodu od wtorku na poszczególnych liniach, ulicami miasta jeździ charakterystyczny czarno-złoty autobus. Przejazd nim jest bezpłatny.

Cichy i oszczędny – taki ma być autobus hybrydowy testowany przez MZK na pilskich ulicach. Dzięki hybrydowemu napędowi z silnikiem spalinowym i elektrycznym autobus jest także przyjaźniejszy dla środowiska.

Ekologiczny, w części elektryczny napęd pozwala na znaczące obniżenie zużycia paliwa i poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Do tego autobus posiada system Stop-and-Go który całkowicie wyłącza pracę silnika spalinowego podczas postoju autobusu na przystanku. Hybryda pochodzi spod poznańskich zakładów wiodącego producenta tego typu pojazdów w Polsce. Autobus kursował między innymi na liniach nr 1,5 oraz 6.

Przejazdy są bezpłatne, w autobusie nie ma systemu biletu elektronicznego, nie ma kasowników, autobus jest zupełnie bezpłatny, także wszyscy, jeżeli akurat trafią na tę jedynkę dzisiaj będą mogli wsiąść i przejechać się nim nieodpłatnie.

W niedzielę darmowy hybrydowy autobus będzie jeździć na linii nr 9. Testy autobusów tego typu są prowadzone ze względu na przymiarki MZK do wymiany części taboru. Pieniądze potrzebne na ten cel pokryć mają oprócz Miasta środki z funduszy unijnych.

Przeczytaj więcej o: pila, MZK Piła, autobus piła, autobus hybrydowy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group