Nagroda dla pilanina

16.12.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Wojciech Kicman, regionalista i pasjonat historii Powstania Wielkopolskiego otrzymał nagrodę „Dobosza Powstania Wielkopolskiego”.

W Sali Pałacu Działyńskich na Starym Rynku w Poznaniu odbyła się odbyła się coroczna uroczystość z udziałem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych.

Podczas ceremonii najważniejsze odznaczenie Towarzystwa „Dobosza Powstania Wielkopolskiego” otrzymał Wojciech Kicman. Laureat to znany regionalista, pasjonat historii Powstania Wielkopolskiego, który od lat przygotowuje i publikuje wydawnictwa poświęcone postaciom, zdarzeniom i miejscom upamiętnienia powstania w północnej Wielkopolsce.

„Dobosz Powstania Wielkpolskiego” to nagroda honorowa przyznawana osobom lub instytucjom, które wyróżniły się bądź wyróżniają się działalnością naukową, popularyzatorską, pracą twórczą na temat Powstania Wielkopolskiego oraz podejmują inicjatywy o znaczeniu krajowym i regionalnym, które przyczyniają się do utrwalenia pamięci Powstania Wielkopolskiego i uczczenia bohaterstwa jego uczestników.

Oprócz Wojciecha Kicmana odznaczenia Odznaką Honorową „Wierni Tradycji” otrzymali Maria Kłos, Grzegorz Rzymski, Jacek Stróżyński i Zbigniew Horowski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group