Asta Video Fest

Krzysztof Czarnecki szefem pilskiego PiS

20.11.2016   Autor: Paweł Różycki
---

Prawo i Sprawiedliwość wybiera szefów niektórych swoich okręgów. Zmiany nastąpiły również w pilskiej strukturze.

Prawo i Sprawiedliwość wybiera szefów okręgów. W największych miastach do zmian doszło już wczoraj. Dziś z kolei wybory nowego szefa odbyły się w okręgu pilskim. Byłego posła, a obecnie wiceprezesa PKO BP Maksa Kraczkowskiego na stanowisku szefa pilskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości zastąpił burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.

Wybór Krzysztofa Czarneckiego na szefa pilskich struktur Prawa i Sprawiedliwości wydawał się być niemal niezagrożony, a to ze względu na wskazanie kandydata przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Struktura Prawa i Sprawiedliwości w kraju to okręgi, które obecnie dostosowane są do czterdziestu jeden okręgów wyborczych do Sejmu. Powiat Pilski wchodzi w skład okręgu wyborczego numer trzydzieści osiem.

Krzysztof Czarnecki pochodzi z Trzcianki. Z wykształcenia jest technikiem budowlano - drogowym. Był politykiem Porozumienia Centrum, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od lat 90. do 2005 zasiadał w radzie miasta Trzcianka, od 1994 do 1998 był członkiem zarządu miasta. W 2005 roku z listy PiS uzyskał mandat posła w okręgu pilskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. W 2010 przegrał wybory na burmistrza Trzcianki, lecz uzyskał mandat radnego. W 2013 roku wygrał przedterminowe wybory na urząd burmistrza. W następnym roku został wybrany na kolejną kadencję. Funkcję burmistrza Trzcianki pełni po dziś dzień.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group