60 tysięcy na organizacje pozarządowe

11.11.2016   Autor: Redakcja
---

60 tysięcy na organizacje pozarządowe w przyszłorocznym budżecie. Wałecka Rada Powiatu przyjęła program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Radni przyjęli także informacje na temat bieżącej ochrony zdrowia oraz inwestycji w szkołach ponadgimnazjalnych.

- Będzie przeznaczone 60 tysięcy złotych w związku z tym, że zaciągnęliśmy pożyczkę w Ministerstwie Finansów i jesteśmy zobowiązani określonym poziomem realizacji poszczególnych zadań. Na organizacje pozarządowe mamy ustaloną kwotę w tym roku będzie to 50 tysięcy możemy ją zwiększyć o 10 tysięcy. - tłumaczy Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Jeden z radnych zaproponował aby na stowarzyszenia przeznaczyć nie 60 a 150 tysięcy złotych. Jest to jednak niemożliwe ze względu na ponowne rozmowy z Ministerstwem Finansów a przez to musiałby zostać stworzony nowy projekt budżetu na przyszły rok. A jak podkreślał starosta wałecki brakuje na to czasu. Radni podsumowali również tegoroczne inwestycje w szkołach ponadgimnazjalnych które wyniosły łącznie prawie ćwierć miliona złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group