Rozmawiali o rolnictwie

09.11.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Czy samorządy powiatowe będą musiały przeznaczyć po 5 milionów złotych na zlikwidowanie problemu zalanych pól i łąk w Dolinie Noteci? Temu chcą zapobiec wielkopolscy politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska jako podmiot który jest uprawniony do oceny, dostrzega problem, natomiast zasłania się brakiem środków. Bardzo naganne i negatywne oceniamy te propozycje które w kierunku samorządów północnej Wielkopolski są wysuwane. - tłumaczy Krzysztof Paszyk poseł RP, Polskie Stronnictwo Ludowe

Wojewoda wielkopolski zaproponował, by z problemem zalanych łąk poradziły sobie same samorządy powiatowe. Miałyby one przeznaczyć po 5 milionów złotych na zakup sprzętu potrzebnego do rozwiązania problemu. Powiatów na to nie stać, dlatego politycy PSL chcą tym tematem zająć się podczas XII Kongresu Polskiego Stronnictwa Ludowego i dążyć do tego, by środki na ten cel znalazły się w przyszłorocznym budżecie państwa.W ramach przygotowania do projektów ustaw i omówienia problemów rolnictwa, politycy PSL spotkali się z rolnikami i samorządowcami w ośrodku zamiejscowym UAM w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group