Asta Video Fest

Nowe posterunki policji

08.11.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Otwarto nowe posterunki policji w Wielkopolsce, w tym dwa w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Więcej policjantów pojawi się w gminie Lubasz, Połajewo oraz w gminie Drawsko .

Lubasz, Połajewo oraz Drawsko to niewielkie gminy liczące łącznie dwadzieścia tysięcy mieszkańców. Jeszcze kilka lat temu funkcjonowały tu posterunki policji, lecz zostały zamknięte. W ostatnim czasie mieszkańcy zaczęli odczuwać ich brak.

- Sytuacje są po prostu różne, a zwłaszcza wieczorami po ciemku teraz w jesienne dni.- mówi mieszkanka Lubasza

Od początku tego roku w samej gminie Lubasz i Połajewo doszło do niemal trzystu policyjnych interwencji. Te liczby spowodowały, że mieszkańcy tych terenów wzięli sprawy w swoje ręce.

- Uruchomienie posterunków było efektem jak gdyby przysłanych postulatów przez przedstawicieli społeczności lokalnej a także podczas debat i konsultacji społecznych. Założenie jest takie, że policjanci mają wyjść do ludzi. - tłumaczy st. sierż. Ilona Kołodeńska, rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie

I tak też się stało. Na posterunku w Lubasz obecnie pracuje 8 osób. Dzielnicowi i dwóch funkcjonariuszy prewencji. W Drawsku służbę pełni 6 osób. Zmiany te mają znacznie poprawić bezpieczeństwo i ułatwić mieszkańcom bezpośredni kontakt z policją.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group