Skrajne obszary w galerii Labirynt

18.10.2016   Autor: Artur Maras
---

„Skrajne obszary” – pod takim hasłem w czerwcu w Człopie odbył się plener malarski. Twórcy z całego kraju zjechali się tu, nie tylko by odpocząć od codzienności, ale przede wszystkim oddać się tworzeniu.

Teraz wystawę z tego pleneru można oglądać w sali miejskiej Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Sikorskiego.

- Jest to wystawa poplenerowa Człopa 2016. Państwo macie tę możliwość zobaczyć to co stworzyli koledzy z Polski. Myślę, że są to dobre prace. Wszyscy twórcy są po studiach, każdy swoje maluje, każdy swoje tworzy, no jest to takie już dojrzałe malarstwo - tłumaczy Andrzej Podolak, komisarz wystawy.

Swoje prace w galerii Labirynt w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wystawiali Teresa Biernacka i Katarzyna Madej z Opola, Danuta i Henryk Drzewieccy z Konina, Zbigniew Kosicki z Piły oraz Jan Serafin, rzeźbiarz mieszkający w Norwegii, a także Anna i Andrzej Podolakowie. Jak mówią organizatorzy Ideą pleneru była próba zapisu „Skrajnych obszarów” w naszej egzystencji w realistycznych i abstrakcyjnych środkach wypowiedzi. Organizatorami pleneru byli Marek Borowiak, Wiesław Łoś i Lucjan Szutkowski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group