Asta Video Fest

Plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

05.10.2016   Autor: AK
---

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali dwie plantacje uprawy konopi indyjskich na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i poznańskiego. Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Jedna z plantacji była zlokalizowana na terenie powiatu poznańskiego, druga na terenie gminy Trzcianka. Kiedy policjanci weszli do pomieszczeń, w których mężczyźni prowadzili uprawy, okazało się, że w większości rośliny konopi były już ścięte i poddane procesowi suszenia oraz porcjowania.

- Łącznie policjanci zabezpieczyli przeszło 5,5 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości przekraczającej 370 tysięcy złotych oraz kilka krzewów konopi indyjskich - informuje Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat. Obydwaj odpowiedzą za uprawę konopi indyjskich oraz za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jeden z podejrzanych został objęty policyjnym dozorem, drugi – decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

Obydwu podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Poznań

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group