Na przewodniczącą rady w Złotowie skarży były poseł

16.09.2016   Autor: Redakcja
---

Romuald Ajchler, były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej napisał skargę do wojewody wielkopolskiego. Skarży się na "bezczynność Przewodniczącej Rady Powiatu Złotowskiego w sprawie przyjęcia ślubowania od radnej Rady Powiatu Złotowskiego Danuty Perłowskiej" - czytamy w liście.

Poseł przypomina, że w połowie kwietnia zmarł Romuald Michał Duszara, radny Rady Powiatu Złotowskiego. Po nim miejsce w radzie, zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego powinna zająć Danuta Perłowska.

- Postanowienie zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego w dniu 02 czerwca 2016 roku. Zgodnie z powyższym na kolejnej sesji Rady Powiatu Złotowskiego po wydaniu Postanowienia radna Danuta Perłowska winna złożyć ślubowanie - czytamy w skardze napisanej do wojewody.

Do dziś tak się jednak nie stało. Stąd interwencja byłego posła SLD.

- Przewodnicząca Rady Powiatu Złotowskiego swoją bezczynnością, nienależycie wykonuje obowiązki przewodniczącej, narusza praworządność i łamie zasady demokracji uniemożliwiając sprawowania mandatu radnej Danucie Perłowskiej. Sejmową normą jest, że poseł obejmujący mandat po poprzedniku składa ślubowanie na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Niewyobrażalna jest sytuacja, by z kaprysu marszałka Sejmu poseł nie był dopuszczany do złożenia ślubowania przez kilka miesięcy, a co za tym idzie pełnienia mandatu posła. Takie same standardy demokracji obowiązują również w samorządach - napisał dalej Romuald Ajchler.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group