Ściekowy problem w gminie Tarnówka

11.09.2016   Autor: Jakub Sierakowski
---

Tarnówka ma problem ze ścieki. Dwie stare oczyszczalnie już nie nadążają z odbiorem zanieczyszczeń. Ponadto są już przestarzałe.

- Planowaliśmy przebudować te oczyszczalnie lub wykonać jedną. Była koncepcja, żeby wykonać jedną, porządną oczyszczalnię na terenie gminy, no ale pojawił się nowy pomysł, żeby te ścieki kolektorem tłocznym przekazać do oczyszczalni w Złotowie. Taki kierunek w tej chwili rozważamy - mówi Jacek Mościcki, wójt gminy Tarnówka.

Bo to rozwiązanie jest dużo tańsze. Budowa nowej oczyszczalni pochłonęłaby nawet około 4 milionów złotych. Podłączenie się do złotowskiej oczyszczalni ma kosztować dużo mniej, bo około 1,5 miliona złotych.

Wójt Tarnówki rozpoczął już negocjacje z burmistrzem Złotowa, aby ustalić warunki przyłączenia i zabezpieczyć pieniądze potrzebne do przeprowadzenia tej inwestycji. Od ich przebiegu zależeć będą też stawki opłat za odprowadzenie ścieków dla mieszkańców gminy Tarnówka. Jeśli wszystko będzie przebiegać sprawnie, to najpóźniej za 2 lata Tarnówka zostanie podłączona do Złotowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group