Włókniarz - Polonia na żywo w TV ASTA!

10.09.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

W niedzielę Polonia Piła zakończy sezon 2016. W ostatniej kolejce Nice Polskiej Ligi Żużlowej poloniści pojadą w Częstochowie z Eko-Dir Włókniarzem. Będzie to pożegnalne spotkanie dla Piotra Śwista. Mecz przeciwko częstochowskiej ekipie będzie ostatnim w jego 32-letniej karierze.

W meczu inaugurującym tę kampanię, podopieczni Tomasza Żentkowskiego i Janusza Michaelisa dosyć niespodziewanie rozgromili na pilskim owalu ekipę z Częstochowy 61:29. To „Lwy” były wówczas stawiane w roli faworyta. Tym razem jest nie inaczej. Żużlowcy Józefa Kafela prezentują wysoką formę. Po siedemnastu kolejkach mają na swoim koncie dwadzieścia sześć punktów, plasując się na trzeciej lokacie za drugim Lokomotivem Daugavpils i liderującym Orłem Łódź, który przed tygodniem pokonał przy Bydgoskiej pilską Polonię (50:40 dla Orła).

Zespół z grodu Staszica spisuje się w obecnych rozgrywkach co najmniej bardzo przyzwoicie. Celem beniaminka było spokojne, jak najszybciej uzyskane utrzymanie na zapleczu Ekstraligi. Jednak pilska drużyna od samego początku była w górnych rejonach tabeli. Przez kilka pierwszych kolejek nawet liderowała. Ostatecznie sezon najprawdopodobniej zakończy na wysokiej piątej pozycji.

W zespole gości nie zabraknie lidera Michała Szczepaniaka, który przed tygodniem zawiódł w meczu przeciwko Orłowi Łódź (najlepiej punktujący w tym sezonie zawodnik Polonii zdobył zaledwie jedno „oczko” w trzech startach). Pojedzie również Piotr Świst. 48-latek był najjaśniejszą postacią w ekipie znad Gwdy w starciu z „Orłami”, zdobywając aż trzynaście punktów. Będzie to ostatni oficjalny mecz kapitana Polonii.

W awizowanym składzie znaleźli się również Norbert Kościuch oraz Bjarne Pedersen, czyli dwaj żużlowcy Polonii, którzy mają - zaraz po Szczepaniaku - najlepszą średnią biegową w obecnej kampanii. Pojedzie też Wadim Tarasienko. Rosjanin zastąpi tym samym Brady'ego Kurtza, który w ostatnich tygodniach prezentował się o wiele lepiej od Tarasienki. Zobaczymy również Arkadiusza Pawlaka.

 

Spotkanie będzie można oglądać od godziny 15:30 na antenie TV ASTA oraz na www.tvasta.pl. Sponsorami transmisji są: ASTA-NET i Agrifarm. Transmisję wspiera Powiat Pilski. Mecz skomentuje Marcin Grabski.

 
Polonia Piła
1. Bjarne Pedersen
2. Wadim Tarasienko
3. Michał Szczepaniak
4. Piotr Świst
5. Norbert Kościuch
6. Arkadiusz Pawlak

 
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
9. Sebastian Ułamek
10. Artur Czaja
11. Nicolai Klindt
12. Jacob Thorssell
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group