Nowe życie w dawnym kinie "Iskra"

23.07.2016   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Opustoszały i straszący z zewnątrz budynek po dawnym kinie "Iskra" odzyska chociaż część swojej dawnej świetności. Władze powiatu wyraziły zgodę na wynajęcie części jego pomieszczeń Uniwersytetowi Trzeciego Wieku.

Od zamknięcia kina "Iskra" budynek przy ulicy Kilińskiego świeci pustkami. Jednak niedługo może się to zmienić za sprawą Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który wyraził chęć wynajęcia parteru dawnego kina. Rada powiatu na ostatniej sesji, która odbyła się 21 lipca zareagowała z aprobatą i wyraziła zgodę na wynajęcie, za symboliczną opłatą, części pomieszczeń tego opuszczonego od wielu lat budynku.

Od 2009 roku, kiedy otwarta została nowa siedziba MDK przy ul. Okrzei, pomieszczenia te były puste więc dobrze się stało, że znajdą się w nim nowi lokatorzy i na nowo zacznie tu tętnić życie. Cieszę się też, że będzie to właśnie Uniwersytet Trzeciego Wieku, ponieważ jest to jedno z prężniej działających stowarzyszeń w powiecie pilskim, skupiające blisko 300 słuchaczy. Oczywiście pomieszczenia wymagają odświeżenia i drobnych remontów, ale mam nadzieję, że przy naszym wsparciu oraz sponsorów, UTW uda się je szybko przygotować do użytkowania - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pilski UTW wynajmie pomieszczenia na parterze, gdzie znajdowała się kiedyś kasa kina oraz pracownie Młodzieżowego Domu Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group