Asta Video Fest

Przez 685 km promował powiat pilski

16.07.2016   Autor: Redakcja
---

W 7 dni przejechał rowerem 685 km promując powiat pilski - mowa o Macieju Zdunku, który właśnie zakończył swoją podróż nad polskim wybrzeżem.

Maciej rozpoczął swój rowerowy rajd 9 lipca w Świnoujściu, pokonując codziennie około 100 km dotarł po siedmiu dniach do miejscowości Piaski na granicy z Rosją.

- Jechałem w palącym słońcu, ścianie deszczu, były i górki! Starałem się nie jechać objazdami, a szlaki rowerowe zamieniałem na piesze jeśli prowadziły urokliwymi drogami. Piaszczyste drogi, po których rower musiał być prowadzony to codzienność, a i bagna w okolicy Kluk okazały się wielkim wyzwaniem! Nie ma jednak co marudzić. Z każdym przejechanym kilometrem byłem szczęśliwszy i mocniejszy - wspomina Maciej Zdunek

Rowerowa podróż wybrzeżem jest pierwszym etapem, bo w planach jest objechanie całej granicy Polski promując powiat pilski. W nadmorskich miejscowościach pilski cyklista był przyjmowany z ciekawością.

- Moja obecność na trasie w koszulce i z flagą Powiatu Pilskiego budziła spore zainteresowanie, jednym należało przybliżyć, gdzie znajduje się Piła, innym natomiast - co było większym wyzwaniem, zaśpiewać refren „Bo to Piła Tango! Czarna bandera…” – mówi Maciej Zdunek - Zdecydowanie bardziej cieszyłem się z korepetycji kartografii niż lekcji muzyki. Jestem dumny, że mogłem w ten sposób promować nasz powiat, za co dziękuję Panu Staroście - dodaje.

Podróż Macieja wspierał powiat pilski. Teraz cyklista czeka na kolejna wyzwania i możliwość promocji Piły i regionu także w innych częściach Polski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group