Polonia - Wanda: czas na rewanż?

09.07.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

Okupująca niezmiennie od kilku tygodni czwartą lokatę pilska Polonia podejmie w niedzielę Speedway Wandę Instal Kraków. Pierwszą potyczkę w tegorocznych rozgrywkach wygrał zespół z grodu Kraka, który ma duże szanse na zdobycie punktu bonusowego. Poloniści muszą odrobić stratę czternastu punktów, by sięgnąć po „oczko” bonusowe.

Faworytem starcia w Pile wydaje się być drużyna gospodarzy. Podopieczni Tomasza Żentkowskiego i Janusza Michaelisa zdobyli jak do tej pory piętnaście punktów (siedem wygranych, pięć przegranych) i tracą jedynie jedno „oczko” do zajmującej najniższe miejsce na podium Stali Rzeszów. Bardzo realne jest to, iż ekipa znad Gwdy wskoczy na trzecią pozycję, ponieważ rzeszowian czeka bardzo trudna przeprawa z Lokomotivem Daugavpils.

Zespół gości nie stoi jednak na straconej pozycji. Wystarczy przypomnieć, że w szóstej kolejce poloniści przegrali w stolicy Małopolski 38:52. Poza tym zawodnicy Adama Weigela znajdują się w naprawdę dobrej dyspozycji. Ostatnio pokonali wyżej od siebie notowanych przeciwników: Włókniarza Częstochowa i Zdunek Wybrzeże Gdańsk (oba mecze wygrali 46:44). W przypadku porażki pilan, Wanda może tracić do polonistów tylko jeden punkt.

W składzie przyjezdnych nie zabraknie największej gwiazdy krakowian - Grzegorza Walaska. Były uczestnik cyklu Grand Prix w pierwszej konfrontacji przeciwko Polonii zdobył czternaście punktów i „oczko” bonusowe. W wysokiej formie znajdują się także Duńczyk Patrick Hougaard oraz Zbigniew Suchecki. Wystąpią najprawdopodobniej jeżdżący w kratkę Sam Masters, a także Edward Mazur.

Skład gospodarzy nie ulegnie zmianie. Pewniakami są: Michał Szczepaniak, Norbert Kościuch i Wadim Tarasienko. Pojedzie też Patryk Dolny, który w zeszłym tygodniu pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z Kolejarzem Opole. Nie zabraknie również Brady'ego Kurtza, który w debiucie na pilskim owalu przeciwko Stali Rzeszów zdobył jedenaście punktów i jeden bonus.

 

Awizowane składy:

 

Speedway Wanda Instal Kraków:

1. Zbigniew Suchecki
2. Patrick Hougaard
3. Edward Mazur
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6.
7. Eryk Budzyń

 

Polonia Piła:

9. Wadim Tarasienko
10. Patryk Dolny
11. Norbert Kościuch
12. Brady Kurtz
13. Michał Szczepaniak
14. Arkadiusz Pawlak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group