Powstanie kolejny ośrodek dla trudnej młodzieży?

06.07.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Drugi Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Takie plany ma starosta Tadeusz Teterus. Po ośrodku dla dziewcząt w Białej miałby powstać kolejny tym razem dla chłopców w samym Czarnkowie.

- Drugi MOS w powiecie to bardzo ambitne plany. Po doświadczeniach MOS-u w Białej które powodują to, że on się znakomicie rozwija i znakomicie funkcjonuje dzięki znakomitym nauczycielom, wychowawcom, całej kadrze. Mamy zamiar, tu myślę tu o zarządzie powiatu, podjąć kolejne ambitne wyzwanie w stosunku do Młodzieżowego Domu Socjoterapii dla chłopców tym razem w Czarnkowie - tłumaczy Tadeusz Teterus – starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Placówka, dla trudnej młodzieży miałaby powstać w budynku po starym sądzie na ulicy Orłowskiego w Czarnkowie. Starosta spotkał się w tej sprawie już z burmistrzem Czarnkowa, któremu spodobał się ten pomysł. Starosta jednak zapowiedział przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta, przed ostatecznym podjęciem decyzji. Ośrodek bowiem byłby przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z problemami wychowawczymi, mającymi na swym koncie wagary, czy też kłopoty z uzależnieniami.

Starosta zlecił już także wykonanie koncepcji funkcjonowania MOS-u w Czarnkowie. Konkretna decyzja w sprawie ewentualnego utworzenia placówki zostanie podjęta jeszcze połowie lipca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group