Minister Ziobro zabrał głos w sprawie gwałtu w Pile

05.07.2016   Autor: Redakcja
---

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro interweniuje w sprawie brutalnego gwałtu na dworcu PKP w Pile.

Decyzją Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, śledztwo w sprawie gwałtu, do którego doszło przed kilkoma dniami w okolicach dworca PKP w Pile, będzie prowadzone z artykułu o gwałcie ze szczególnym okrucieństwem. Dzięki temu gwałciciel może trafić za dłużej do zakładu karnego.

- Zero tolerancji dla sprawców okrutnych przestępstw. Nie ma naszej zgody na pobłażanie brutalnym oprawcom. Trzeba ich skutecznie ścigać, dlatego realizujemy zdecydowaną politykę, aby Polacy czuli się bezpieczniej, a przestępcy byli karani za swoje niegodne czyny – powiedział poseł Marcin Porzucek.

Minister Sprawiedliwości w rządzie PiS kilka tygodni temu zaprezentował projekt zaostrzenia kar pozbawienia wolności dla bandytów, którzy dopuścili się przestępstw na tle seksualnym ze szczególnym okrucieństwem. Kary pozbawienia wolności w takich przypadkach mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie.

- Rozmawiałem z wiceministrem Patrykiem Jakim, mam nadzieję, że rządowy projekt będzie procedowany przez Sejm w ciągu kilku miesięcy. Wierzę, że zostanie poparty ponad podziałami politycznymi oraz nie będzie kontestowany przez Trybunał Konstytucyjny czy Rzecznika Praw Obywatelskich. Wobec zwyrodnialców musimy być bezwzględni i będziemy konsekwentni – dodaje poseł ziemi pilskiej Marcin Porzucek.

autor. Adam Bogrycewicz

fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group