Moc imprez w regionie: folklor i wąskotorówka

24.06.2016   Autor: Redakcja
---

W ten weekend wiele się będzie dziać. W samej Pile Jarmark Świętych Janów i Bukowińskie Spotkania, a w Białośliwiu Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych

PIĄTEK
PIŁA
, Plac Staszica godz. 20.00 koncert na dobry początek wakacji, wystąpi Blobfish, Natalia Szroeder oraz Grzegorz Hyży.
To w ramach Jarmarku Świętych Janów - patronów Piły. Imprezy jednocześnie będą się odbywać na deptaku oraz na placu Konstytucji 3 Maja, tam też będą stragany z lokalnymi przysmakami. Dodatkowo w ramach jarmarku do niedzieli trwać będą Bukowińskie Spotkania, to prezentacje zespołów folklorystycznych z Bukowiny.
W sobotę m.in. na Wyspie o godz. 21.00 plenerowe widowisko Noc Świętojańska, a w niedzielę koncert kapeli Rypcium Pypcium.

BIAŁOŚLIWIE - VI Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych od piątku do niedzieli. Najwięcej będzie się dziać w sobotę, m.in. o godz. 14.00 wielka Parada Pojazdów Szynowych, a w niedzielę na zakończenie zabawa przy muzyce zespołu AM
Na zlot można się zabrać Nadwarciańską Koleją Drezynową, która wyruszy z Poznania.

DNI ŁOBŻENICY
od piątku do niedzieli, wśród atrakcji przejażdżki wąskotorówką, rywalizacje sportowe, koncerty i pokaz Wielkopolskiego Bractwa Rycerskiego.

SOBOTA
PLAC ZWYCIĘSTWA
od godz. 10.00 Festyn dla Matyldy. Matylda ma 18 miesięcy i choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Będzie bitwa na balony oraz dwa tysiące hot-dogów. Całość pieniędzy zostanie przekazana na rehabilitację dziewczynki.

SZYDŁOWO na boisku od godz. 10.00 zaczną ze sobą rywalizować strażacy ochotnicy z Szydłowa, Starej Łubianki, Pokrzywnicy i Róży Wielkiej.

ZALEW KOSZYCKI festyn na powitanie lata już od godz. 16.00. Będzie można popływać kajakiem, będzie konkurs na najpiękniejszy wianek, a na koniec wystąpi zespół Atut.

NFZ - Dni Otwarte w Narodowym Funduszu Zdrowia w Pile w godzinach 10.00 -13.00 będzie można wyrobić kartę EKUZ oraz porozmawiać o skutkach nadużywania leków, czyli o polipragmazji.

VIVO - Darmowe badania profilaktyczne na wczesne wykrycie raka sutka, jelita grubego i płuc.

NIEDZIELA
WYSPIARZ
od godz. 15.00 na Wyspie rozpocznie się Ogólnofajny Turniej Tańca i koncert Dominiki Ptak - zwyciężczyni Małych Gigantów.

KRUSZEWO 17. Turystyczno-Sportowy Rajd Samochodowy im. Jana Dziubakiewicza, początek imprezy pod hasłem "Chrześcijańskie dziedzictwo - 1050 lat Chrztu Polski" rozpocznie się o godz. 14.00

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group