Międzynarodowy dyplom do zdobycia na PWSZ?

04.06.2016   Autor: Redakcja
---

Studia w Pile z potrójnym dyplomem? Taką propozycję może przygotować pilski PWSZ. Zajęcia miałyby być realizowane w trzech krajach unijnych. Prowadzono już wstępne rozmowy z jednym z partnerów projektu.

- Doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby wykorzystując ich możliwości i także ich współpracę utworzyć licencjackie studia wspólne trzech uczelni Alby Iulii, PWSZ w Pile i jedną z uczelni ze stolicy Serbii z Belgradu. Miałyby to być studia, które mówiłyby o zarządzaniu przedsiębiorstwem i instytucjami administrującymi przedsiębiorstwem w Europie Środkowej. Wydaje mi się że jest to o tyle dobre, bo studia miałyby być prowadzone w języku angielskim po roku w każdej uczelni – mówi dr hab. Donat Mierzejewski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Studenci po zakończeniu studiów otrzymaliby międzynarodowy dyplom. Studia międzynarodowe byłyby pierwszym takim projektem uczelnianym w Pile. Najbliższy rok ma być czasem dalszych rozmów z partnerskimi uczelniami. A uczestnicy tego projektu mieliby szanse na poznanie obcych kultur czy języków. Może być to również okazja do znalezienia pracy w nowym miejscu nauki. Pokazuje to program Erasmus plus gdzie uczestnicy projektu po ukończeniu edukacji odnajdują pracę za granicą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group