Asta Video Fest

Remont czołgu w Mirosławcu

03.06.2016   Autor: Redakcja
---

Mirosławiecki czołg w remoncie. Miejski samorząd zdecydował o odtworzeniu tego ponad czterdziestoletniego pomnika. Mieszkańcy i turyści będą mogli zobaczyć odrestaurowany pojazd już wkrótce.

Czołg. który stoi w centrum Mirosławca już od ponad czterdziestu lat, jest właśnie remontowany. A jak podkreślają mieszkańcy, wojskowa pamiątka jest jedną z pierwszych, które stanęły w tym mieście.

Czołg T34/85 został ustawiony jako pomnik. Miał uczcić poległych żołnierzy pochodzących miedzy innymi z warszawskiej brygady pancernej imienia bohaterów Westerplatte i czwartego pułku czołgów ciężkich. - Żołnierze ci zginęli w walkach o Mirosławiec w 1945 roku. Stąd zadecydowaliśmy o tym, by sfinansować remont obelisku. Koszty prac renowacyjnych to osiem tysięcy złotych. - podkreśla Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Gdy pojawił się pomysł remontu czołgu, to burmistrz rzucił hasło, że może warto go przemalować na Rudego 102. Czołg z serialu "Czterej pancerni i pies", mógłby być atrakcją turystyczną, ale okazało się, że ten numer widniejący na czołgu, czyli 210 ma znaczenie historyczne. To autentyczny czołg dowódcy pierwszej kompanii drugiego batalionu czołgów pierwszej brygady pancernej. Dlatego też pozostanie jak jest.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group