Szymon Ziółkowski dopingował pilską młodzież

02.06.2016   Autor: Artur Maras
---

Wielokrotny medalista i mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski zagrzewał do boju młodych lekkoatletów na pilskim stadionie. Dzieci ze szkół podstawowych rywalizowały ze sobą w ramach Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym.

- Tak się akurat złożyło, że w tym roku mija 20 lat od czasu kiedy zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo Polski właśnie na tym stadionie, wtedy to były poniekąd też ciekawe zawody, bo pierwszy raz w mojej historii zdarzyło się, że były kwalifikacje w rzucie młotem tylu było zainteresowanych. Pierwszy raz wygrałem. Jak byłem młodszym zawodnikiem bardzo często tutaj startowaliśmy czy na boisku bocznym - opowiada Szymon Ziółkowski, młociarz i mistrz olimpijski.

Teraz jako wielokrotny mistrz olimpijski sam dopingował młode talenty. W Pile bowiem rozegrano Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. Około 400 młodych sportowców z województwa rywalizowało ze sobą w biegu na 60 i 600 m, skoku w dal oraz rzucie piłką palantową na odległość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group