Pół miliona złotych dla biblioteki w Trzciance

15.05.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Niemal pół miliona złotych trafi do Biblioteki Miasta i Gminy w Trzciance. Placówka zwyciężyła w programie ministerialnym i wygrała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

- Bardzo jesteśmy zadowoleni z tego. Był to projekt, który się nazywał Infrastruktura Bibliotek Ministerstwa Kultury. Wystąpiliśmy z takim naszym projektem, pomysłem na rozwój bibliotek. Będzie to coś, co na trwałe rzeczywiście wpisze się i będzie potrzebne. Warte i dobre dla naszych mieszkańców, dla naszych czytelników. To jest ta nowa jakość w bibliotece – mówi Włodzimierz Ignasiński, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Trzcianki.

A chodzi o dotację 355 tysięcy złotych, którą otrzymała Biblioteka im. Kazimiery Iłłakowiczówny z budżetu państwa. Dodatkowo Urząd Miejski w Trzciance zaoferował swój wkład 100 tysięcy złotych na rozwój placówki. Te w sumie niemal pół miliona złotych będzie przeznaczone na modernizację budynku oraz stworzenie m.in. wrzutni do samodzielnego zwrotu książek. Za tę dotację uda się także zagospodarować dziedziniec i utworzyć tam letnią czytelnię. Wszystkie prace muszą został zrealizowane jeszcze w tym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group