W szerszym kontekście o energii z wiatraków

12.05.2016   Autor: Redakcja
---

Czy warto inwestować w energię odnawialną? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć gość programu „W szerszym kontekście” Janusz Piechocki – burmistrz Margonina.

Gość programu został niedawno wybrany na kolejną kadencję wiceprezesem Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.

- W gminie mamy najwięcej w Polsce wiatraków produkujących energię elektryczną, jest to dla nas bardzo ważne źródło wpływów do budżetu. Rocznie to ponad 5 mln. zł, które możemy przeznaczyć na inwestowanie w gminną infrastrukturę - tłumaczy Janusz Piechocki, burmistrz Margonina. - Wśród samorządowców duży niepokój budzą planowane zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii i dlatego właśnie Margoninie spotkaliśmy się z przedstawicielami 25 samorządów na terenie których działają elektrownie wiatrowe. Proponowane zmiany w ustawie mogą spowodować, ze nastąpi regres w powstawaniu nowych farm wiatrowych, będziemy się temu sprzeciwiali - dodaje.

Na pytanie, czy nie przeraża go krajobraz czasami piękny, ale pokiereszowany wiatrakami, odpowiada, że wielu ludzi specjalnie przyjeżdża do Margonina, by móc na to popatrzeć i sfotografować się. Ważne jest także to, że tak uzyskana energia, jest energią czystą. Fermy wiatrowe nie zagrażają także przelatującym ptakom, wskazują na to kilkuletnie badania

Więcej w programie „W szerszym kontekście”, dzisiaj o godz. 19.30 w TV ASTA. Zaprasza Piotr Grześ

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group