Majówka w regionie. Dzisiaj bijemy rekord Guinnessa

03.05.2016   Autor: Artur Maras
---

Majówka to przede wszystkim czas na odpoczynek i dobra zabawę a na tą pilanie nie maja powodów narzekać.

Czas wolny można spędzać nie tylko słuchając koncertów czy spotykając się ze znajomymi. Coraz popularniejszy staje się aktywny wypoczynek . W Pile np. po raz V odbył się ćwierć maraton Muzyczna Ćwiartka.

- Z roku na rok impreza się rozrasta, mamy coraz lepszą opinię, coraz lepsi zawodnicy też do nas przyjeżdżają, a z tego się cieszymy, bo wiadomo jak są dobrzy zawodnicy to bieg na tym zyskuje. Głównie zależy nam na dobrej zabawie i na muzyce. Myślę, że zawodnikom również - mówi Marek Jaroszewski, organizator ćwierć maratonu.

Zwycięzcami tegorocznej ćwiartki muzycznej zostali Tadeusz Zblewski i Monika Stefanowicz. Jednak to nie koniec atrakcji. 1 maja na tory wyjechała także Kolejka Wąskotorowa. Lokomotywa wyrusza ze stacji w Białośliwiu o godz 13.00, 15.00 i 17.00. Kolejka będzie jeździć w każdą niedzielę aż do wakacji. Cena biletu wynosi 5 zł.

- Jeśli są pasażerowie jedziemy do bólu, także każdy może liczyć na to, że jak przyjedzie nie zostanie odesłany z przysłowiowym kwitkiem, tylko ma okazje przejechać się tą kolejką a trasa jest naprawdę malownicza - mówi Jerzy Borzych, prezes Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej.

W rejs wyruszył także pilski tramwaj wodny. Gordalina będzie pływać po Gwdzie w piątki, soboty i święta. Swoją ofertę poszerzył też park linowy w Pile. Spędzanie czasu nad ziemią, może być nie tylko relaksujące, ale też dodawać energii.

W poniedziałek wieczorem na miejskiej wyspie koncert zagrała gwiazda disco polo Czadoman, ale to jeszcze nie wszystko.

- 3 maja, ten dzień przygotowaliśmy tak żeby był bardziej rodzinny. Nie zabraknie na pewno i spektakli teatralnych dla dzieci o godzinie 14.00. Zapraszamy dzieci na spektakl noszący tytuł „Bajlandia”, bardzo interaktywny z konkursami, z resztą podobnie jak Wyspa Piratów, która została przygotowana przez teatr Trójkat z Zielonej Góry, który zaprosi dzieci do wspólnej zabawy – mówi Stanisław Dąbek, dyrektor RCK.

Wspólnym wysiłkiem zaś pilanie będą próbować pobić rekord Guinnessa w liczbie osób niosących flagę. Każdy, kto ma ochotę pomóc i zapisać się na kartach historii niech przyjdzie o godzinie 16.00 na teren Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Królowej Jadwigi na Jadwiżynie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group