Nie dla nowych mieszkań komunalnych w Wałczu

28.04.2016   Autor: Redakcja
---

Nie dla nowych mieszkań komunalnych dla Wałczan. Taką decyzję podjęli radni na sesji rady miasta. Podczas obrad przedstawiono również kierunki promocji miasta na ten rok.

Radni Miasta w Wałczu podczas sesji przyjęli informacje na temat realizacji gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii za rok 2015. Obrady wałeckich radnych to również rozmowy o rozwoju turystycznym i promocji miasta w tym roku. Powstały miedzy innymi banery ze znanymi sportowcami z Wałcza Krzysztofem Głowackim oraz Michałem Kubiakiem.

Radni przyjęli też informację na temat przygotowania jednostek miejskich do sezonu wakacyjnego. Została również przedstawione podsumowanie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Zapowiedziany został między innymi pierwszy festiwal organizacji pozarządowych, który odbędzie się 7 maja. Zostały również przedstawione obecnie prowadzone inwestycje.

Podczas obrad uchwalono również sposób przyznawania i wysokości stypendiów sportowych. Ważna uchwała była intencja do sporządzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wałcza.

Radni nie przyjęli pomysłu władz miasta o budowie nowych mieszkań komunalnych dla mieszkańców Wałcza. Przyznano jednak środki na nadchodzący festiwal dwóch jezior, który zostaje wprowadzony zamiast Jarmarku Świętego Batorego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group