Rozliczenia PIT do końca kwietnia! Ułatwienia skarbówki

10.04.2016   Autor: Redakcja
---

Zbliża się do końca okres rozliczeniowy z fiskusem. 2 maja mija termin składania zeznań podatkowych. Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Pile 16 kwietnia od godz. 9.00 do 13.00. Pracownicy pomogą wypełnić zeznanie podatkowe.

Można już korzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. W tym roku obok gotowego PIT-37 można wysłać przez Internet również PIT-38.

Od 18 marca na Portalu Podatkowym udostępnione zostały wstępnie wypełnione zeznania podatkowe za rok 2015: PIT-37 (sporządzany na podstawie informacji od płatników: PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz informacji od organów rentowych: PIT-40A/11A), oraz PIT-38 (sporządzany na podstawie informacji PIT-8C).

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, w skrócie PFR (z ang. Pre-Filled tax Return), ma za zadanie ułatwić podatnikom rozliczenie z fiskusem. Po zalogowaniu się na Portalu Podatkowym, można pobrać sporządzoną przez administrację podatkową propozycję rozliczenia rocznego, którą można w dowolny sposób modyfikować i uzupełnić o dodatkowe informacje (np. ulgi, załączniki, przekazanie 1% na rzecz OPP).

Ogranicza to do minimum czas potrzebny do rozliczenia się z urzędem skarbowym. Pozwala też uniknąć błędów, które pojawiają się przy przepisywaniu danych z informacji od płatników. Jednym słowem – złożenie zeznania podatkowego staje się wygodniejsze, prostsze i szybsze.

Oczywiście nadal można składać deklaracje PIT-37 i PIT-38 na dotychczasowych zasadach, czyli drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje lub w formie papierowej. Więcej informacji znajduje się na Portalu Podatkowym: www.finanse.mf.gov.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group