Kolejka w Białośliwu będzie jeszcze dłuższa

07.04.2016   Autor: Artur Maras
---

Grupka miłośników chce odbudować odcinek wyrzyskiej kolejki powiatowej w stronę Polinowa. Rozmowy mają odbyć się w połowie kwietnia.

Gdyby udało się wydłużyć trasę kolejki, stałaby się najdłuższą tego typu w Europie. - Ten pierwszy odcinek byłby zrobiony jeszcze w tym roku. Następnie dalej, to kolejne 700 metrów i to rozłożylibyśmy sobie w czasie. Także w sumie może w przyszłym roku do Polinowa, do mostu dojechalibyśmy późnym latem lub wczesną jesienią - tłumaczy Jerzy Borzych, prezes Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej.

Remont ma być realizowany etapowo. W połowie kwietnie spotkają się miłośnicy wyrzyskiej kolejki i uwzględnią przebieg trasy. W pierwszej kolejności odbudowany zostanie odcinek do Młotkówka. Później aż do samego zabytkowego mostu w Polinowie. Wyrzyska Kolejka Powiatowa jest jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu pilskiego. Co roku cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników kolei. Tylko w ubiegłym roku podczas letnich przejazdów kolejka przewiozła blisko 2 tys osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group