Wałeccy uczniowie wygrali i pojadą do Francji

03.04.2016   Autor: Redakcja
---

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Wałczu zwyciężyli w szkolnych Mistrzostwach Polski Samochodów EKO RC. Dzięki zwycięstwu zakwalifikowali się na zawody, które odbędą się we Francji. Ich pojazd wyposażony w ogniwa wodorowe oraz zasilanie elektryczne przejechał najwięcej okrążeń .

- Najpierw musieliśmy zbudować model od podstaw, złożyliśmy go z pojedynczych części. Niby nic trudnego, ale zajęło nam to na początku dwa dni, z tym z którym byliśmy na zawodach zajęło nam to kilka godzin. Trenowaliśmy nawet w ferie, jeździliśmy na tej trasie już nie na ułożonym torze tylko dookoła, bo nie wiedzieliśmy nawet jak ta trasa będzie wyglądała – mówi Jakub Przyłoga, uczeń ZS NR 4 RCKU w Wałczu.

Zawody w Goleniowie odbyły się w ramach projektu Współpraca Ponadnarodowa Zielona Energia w Szkołach. Wałecka drużyna przejechała 356 okrążeń w trakcie trzygodzinnego wyścigu wyprzedzając drugą załogę ze Szczecina o 18 okrążeń. Dzięki zwycięstwu młodzież z Zespołu Szkół numer 4 w Wałczu zakwalifikowała się do międzynarodowego 24-godzinnego wyścigu, który odbędzie się we Francji. Całodobowy turniej ma być nawiązaniem do słynnych zawodów samochodowych oraz motocyklowych Le Mans.