Festiwal Nauki w PWSZ w Pile

02.04.2016   Autor: Redakcja
---

X Festiwal Nauki i IV Wielkopolski Festiwal Kultur i Podróży rozpocznie się 4 kwietnia na terenie PWZS w Pile. Na zainteresowanych będzie czekało wiele ciekawych wykładów, warsztatów i spotkań z postaciami, ważnymi dla świata nauki i kultury. Jednak promocja tego podróżniczo-naukowego wydarzenia odbędzie się już 2 kwietnia. To będzie przedsmak tego, co czeka na pilan podczas tegorocznego festiwalu.

2 KWIETNIA
Na Placu Zwycięstwa między godziną 12.00 a 14.00, będzie można zobaczyć zabytkowe auta polskiej myśli motoryzacyjnej, a także pojazdy pilskiej Husarii. Wszyscy uczestniczący w tym wydarzeniu będą również mogli wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na ofiary wypadków motocyklowych, a pokazy poprowadzą studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego ESCULAP działającego przy PWSZ w Pile.

4 KWIETNIA

Festiwal rozpocznie się wykładami już o 8.45.
Spotkanie z S. Nakonecznego o 17.00 pod hasem: Fotografia turystyczna, podczas którego fotografowie-amatorzy będą mogli dowiedzieć się jak wybrać dobry aparat, obiektyw czy akcesoria, a także jak robić dobre zdjęcia w czasie podróży.
Między 18.00 a 21.00 trwał będzie kolejny blok festiwalowy. Rozpocznie go wernisaż wystawy Przez mongolskie bezdroża – fotografie Elżbiety Dzikowskiej. Potem główna atrakcja dnia - wyprawa Maluchem przez Afrykę z Arkadym P. Fiedlerem, który opowie o podróży Fiatem 126p, z portu Damietta w Egipcie do Przylądka Dobrej Nadziei.

5 KWIETNIA

Drugi dzień festiwalu również rozpoczyna się o 8:45 wykładem dotyczącum mediów, a potem warsztatami językowymi.
Jak wygląda i funkcjonuje stacja polarna? Tego będzie można dowiedzieć się podczas spotkań z P. Horzelą, który w stacji polarnej spędził prawie półtora roku. Antarktyka w krainie morsów rozpocznie się o 10.00 - to w formie przystępnej dzieciom. A spotkanie dla dorosłych Antarktyka – półtora roku w lodowej krainie o 19.30. Tego dnia o 18.00 jeszcze historia dwóch trabantów, Fiata 126p oraz motocykli Jawy 250 i CeZeta 175, które wyruszyły w podróż do Australii i Azji Południowo-Wschodniej – to spotkanie z Marcinem Obałkiem, który na naszej antenie opowiadał o podróżowaniu... za darmo!


6 KWIETNIA

Atrakcje rozpoczynają się o godzinie 9.00, między innymi blok dla dzieci – spotkanie M jak Madagaskar z udziałem A. Milcarza oraz bieg z nagrodami dla studentów PWSZ na terenie kampusu akademickiego.
W głównym bloku festiwalowym o 18.00 drugie spotkanie z Arkadiuszem Milcarzem, tym razem dla dorosłych. Będzie o magii i niezwykłej podróży do wsi Czełutaj blisko Mongolii, gdzie miał mieszkać jeden z najmocniejszych tamtejszych szamanów.

7 KWIETNIA

Między 10.00 a 14.00 dla każdego coś dobrego. Warsztaty sportowe i językowe, a także coś dla miłośników fizyki i elektrotechniki.
Spotkanie z kapitanem jachtowym, o 11:30. Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza Polka, która samotnie opłynęła świat opowie o tym, jak to jest samemu na ocenie, i jak daleko jest dookoła świata. A o 18.00 Mustang – Buddyjskie serce Himalajów, spotkanie z Piotrem Gawrzyłą.

8 KWIETNIA
Główne wydarzenia tego dnia odbywać będą się w dwóch blokach festiwalowych: między 10.00 a 13.30 oraz 17.00 a 18.30. Uczestniczyć będzie można między innymi w spotkaniach z T. Grzywaczewskim o wyprawie śladami grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z syberyjskiego łagru i przez Mongolię, Tybet i Nepal, dotarli do Indii oraz T. Michniewiczem pod hasłem Świat równoległy, podczas którego będzie mówił o Pakistanie i fundamentalizmie, a także USA i więzieniu San Quentin.

9 KWIETNIA
Dla dzieci o 10.00 warsztaty lepienia z gliny w Muzeum Okręgowym. A o 16.00 spotkanie z M. Pietrzakiem i M. Lelonkiewieczem, którzy pokażą Gruzję okiem fotografów.
O 18.00 Droga na ocean, czyli spotkanie z kapitanem Krzysztofem Baranowskim, legendą polskiego żeglarstwa.
Warto pamiętać, że niektóre ze spotkań dobywają się w tych samych godzinach i nie można uczestniczyć w nich jednocześnie. Ponadto kilka z nich wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group