Ruszył festiwal Kryminalna Piła

30.03.2016   Autor: AK
---

Ruszyła 4 edycja festiwalu Kryminalna Piła. Na początek spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem - autorem kryminału "Tam ci będzie lepiej" - pierwszego retrokrymianału z przedwojenną Piłą w tle. Akcja książki rozgrywa się w Pile w 1924 roku.

Gwiazdą festiwalu bez wątpienia będzie Janusz Leon Wiśniewski bestsellerowy pisarz, autor książek „S@motność w sieci”, „Molekuły emocji”, „Bikini”, „Łóżko”, „Na Fejsie z moim synem”, „Miłość oraz inne dysonanse”, „Grand” oraz „Kulminacje”. W najnowszej powieści „I odpuść nam nasze...” przypomina jedną z najgłośniejszych zbrodni ostatnich lat, czyli morderstwo, którego ofiarą był znany krakowski muzyk Andrzej Zaucha.
Spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim w sobotę, 2 kwietnia o godzinie 17.00 w sali kameralnej RCK.

Festiwal odwiedzi także prokurator Małgorzata Ronc, która prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Niedawno ukazał się wywiad-rzeka "Prokurator. Kobieta, która się nie bała".
Spotkanie Małgorzatą Ronc odbędzie się w piątek, 1 kwietnia o godzinie 17.30 w sali kameralnej RCK. Wstęp wolny.

Półtorej godziny później spotkanie z norweskim pisarzem i dramaturgiem Jørnem Lierem Horstem, który do niedawna pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, a obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. W Polsce wyszły następujące tomy z serii o Williamie Wistingu: "Jaskiniowiec", "Psy gończe" i "Poza sezonem" (wydawnictwo Smak Słowa).
Spotkanie w piątek, 1 kwietnia o godzinie 19.00 w sali kameralnej RCK, będzie jednocześnie premierą polskiego wydania powieści "Ślepy tor".
O festiwalu opowiada Leszek Koźmiński, pomysłodawca imprezy:

Program:
30 marca (środa)
godz. 18.00 – Ryszard Ćwirlej, spotkanie autorskie i promocja książki "Tam ci będzie lepiej…" – pierwszy retrokryminał z przedwojenną Piłą.

31 marca (czwartek)
godz. 17.30 – "Męska twarz Czarnej Serii" – spotkanie autorskie z PM Nowakiem, autorem kryminałów "Ani żadnej rzeczy…", "Cokolwiek uczyniliście" i "Na pokuszenie".
godz. 18.00 - Wieczór Dobrego Kina
godz. 19.00 - "Kobieca twarz Czarnej Serii" - spotkanie z Martą Zaborowską ("Rajskie ptaki", "Gwiazdozbiór" i "Uśpienie") i Joanną Opiat - Bojarską ("Koneser").

1 kwietnia (piątek)
godz. 12.00 – Kryminalna Gra Miejska
godz. 17.30 - Spotkanie autorskie z Małgorzatą Ronc – prokurator.
godz. 19.00 – Spotkanie autorskie z Jørnem Lierem Horstem – norweskim pisarzem kryminałów.

2 kwietnia (sobota)
godz. 17.00 – Spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim.
godz. 18.30 – Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagrody dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej wydanej w 2015 roku.

Impreza towarzysząca – 31.03-02.04.
Warsztaty kryminalistyczne "Druga strona kryminalnej fikcji". Organizator www.maszynadopisania.pl

Wieczór Dobrego Kina - 31 marca, godz. 18.00
"Sicario" - dramat, kryminał, USA. Reż. Denis Villeneuve
wyst.: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Victor Garber
Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

"Sekret w ich oczach" - kryminał, thriller, USA. Reż. Billy Ray
wyst.: Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman, Julia Roberts, Dean Norris
Duet zgranych śledczych FBI – Jess i Ray– ma rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Gdy na miejscu zbrodni okazuje się, że ofiarą jest córka Jess, kobieta zostaje odsunięta od sprawy. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna, z braku dowodów, zostaje wkrótce wypuszczony na wolność. Zdesperowana Jess, przekonana o jego winie, postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę...

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group