W poniedziałek pierwszy mecz Polonii Piła

26.03.2016   Autor: Magdalena Lach
---

Zaledwie dwa dni dzielą kibiców czarnego sportu w Pile od inauguracji sezonu żużlowego. W drugi dzień świąt Polonia Piła na torze przy ul. Bydgoskiej zmierzy się z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa w ramach Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Takiego rozpoczęcia sezonu żużlowego dawno nie było. Kibice już dzisiaj odliczają pozostałe godziny do żużlowego święta w Pile. Polonia w pierwszej kolejce zmierzy się Włókniarzem, co zapowiada wielkie emocje.

Na korzyść pilan przemawia fakt, że drużyna duetu trenerskiego Żentkowski – Michaelis ma już za sobą kilka „kółek” oraz trening punktowany. W nieco gorszej sytuacji są Lwy, które nie miały tylu okazji do sprawdzenia, nie tyle formy po zimie, co sprzętu, który trzeba dopasować do istniejących na torze warunków.

Sternicy pilskiego klubu z pewnością z optymizmem spoglądają w przyszłość, bowiem forma zakontraktowanych w tym sezonie żużlowców na to pozwala. Świetnie na pilskim owalu spisywali się zarówno Norbert Kościuch jak i Michał Szczepaniak. Nie zapominajmy również o dobrze jeżdżącym Patryku Dolnym. Duże nadzieje na ten sezon włodarze Polonii wiążą z Bjarne Pedersenem, który był hitem transferowym klubu znad Gwdy.

Przed żużlowym hitem warto zapoznać się również ze zmianami organizacyjnymi jakie czekają fanów czarnego sportu w Pile. Przede wszystkim Zarząd Klubu zachęca kibiców do wcześniejszego przybycia na stadion. Mecz będzie transmitowany przez ogólnopolską telewizję, a co za tym idzie prezentacja oraz pierwszy bieg rozpoczną się punktualnie.

Bilety w przedsprzedaży można nabyć w sobotę w godz. 10:00-14:00 w sklepie Auto-Sound przy ul. Dąbrowskiego 8. W dniu zawodów, czyli w poniedziałek, kasy od ul. Bydgoskiej będą czynne od godz. 9:00, natomiast od ul. Kossaka od godz. 10:00. Bramy wejściowe zostaną otwarte o 11:30.

Co ważne – po zakończonym spotkaniu stadion zostanie podzielony na dwie strefy. Kibice, którzy będą znajdowali się na trybunie przeciwległej do startu (z ławkami drewnianymi), będą mogli opuścić stadion wyłącznie bramami od ul. Kossaka. Dla drugiej połowy stadionu (prosta startowa i pierwszy łuk – krzesełka) – przy wyjściu czynne będą bramy od ul. Bydgoskiej. Wejście na stadion przed spotkaniem pozostaje bez zmian.

Dodatkowo MZK uruchomił na dzień meczu dla kibiców dodatkowe kursy autobusów, które pozwolą dojechać na stadion.

Polonia Piła - Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – 28.03. godz. 13.45 stadion przy ul. Bydgoskiej w Pile.

 

fot. profil Facebook Klubu Żużlowego Victoria Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group