Monitoring będzie w Krzyżu

16.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Na ulicach Krzyża Wielkopolskiego pojawi się monitoring. Burmistrz zapewnia, że pierwsza kamera zostanie zamontowana jeszcze w tym roku.

Ta inwestycja ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców oraz pomóc policji w gromadzeniu materiałów dowodowych przeciwko sprawcom przestępstw. - Jeśli będzie jakieś zdarzenie, wtedy pracownik urzędu, zajmujący się monitoringiem w obecności policjanta zrobi przegląd obrazu. Pod monitoring zostanie podpiętych szesnaście kamer, a wszystko to w w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych ulicach - wyjaśnia Janusz Szczerbiak, zastępca burmistrza Krzyża Wielkopolskiego.

A pojawią się one w miejscach w których bezpieczeństwo w mieście jest najważniejsze. Pierwsza kamera zostanie umieszczona na Urzędzie Miejskim przy placu Zwycięstwa i będzie miała "oko" na centralną część miasta. Monitoring zostanie zamontowany także przy szkołach i przedszkolach oraz w rejonie dworca PKP. W tym roku Krzyż Wielkopolski ma zamiar na ten cel przeznaczyć ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Burmistrz Krzyża zapowiada, że w kolejnych latach system monitoringu będzie sukcesywnie rozbudowywany.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group