Remont stadionu przy Okrzei nie ma sensu?

06.03.2016   Autor: AK
---

Prezydent Piły pisze do starosty pilskiego list i zaprasza go na spotkanie. Chce rozmawiać w sprawie planów remontu stadionu przy Okrzei.

- Z niepokojem stwierdzam, że prawie wszystkie elementy zawarte w opisie przedstawionej koncepcji kompleksu znajdującego się przy ul. Okrzei (boiska, amfiteatr, skatepark, miejsca piknikowe, plac zabaw) pokrywają się z przygotowanymi już wcześniej zamierzeniami inwestycyjnymi Gminy Piła. Dla projektów tych posiadamy gotową dokumentację techniczną, a nawet pozwolenia na budowę - pisze w liście Piotr Głowski, prezydent Piły.

Sama tylko wartość dokumentacji przekracza 1,5 miliona złotych. Została ona przygotowana przy współudziale funduszy europejskich. Zdublowanie inwestycji może skutkować problemami związanymi z dalszym finansowaniem tych prac. - Informuję więc, że w Parku na Wyspie zaplanowana jest budowa amfiteatru zadaszonego, na 1554 miejsca siedzące, a ogólny koszt budowy tego typu obiektu wg kosztorysów inwestorskich, to koszt kilkudziesięciu milionów. Projekt jest wynikiem zgłaszanych przez mieszkańców oczekiwań, prowadzonych przez ostatnie lata spotkań, konsultacji i konkursu architektonicznego - dodaje w liście prezydent.

Pozostałe elementy wskazane przez zarząd powiatu w koncepcji zagospodarowania stadionu, przy u. Okrzei zostały zaplanowane na terenach nadrzecznych w rejonie ul. Dąbrowskiego, tzw. Planty Pilskie. Ma się tam znaleźć “Park Odkrywców”, skateplaza, pumptrack, kalistenika, siłownia, boiska, duży plac zabaw, oraz miejsca piknikowe z wiatami, staw z pomostem. Zostaną dodatkowo udrożnienie starorzecza, powstaną kładki na Gwdzie i starorzeczu. Wartość całego projektu to niemal 82 mln zł, z czego znaczna część ma pochodzić z funduszy unijnych, z POSI (Pilski Obszar Strategicznej Interwencji).

- Podczas spotkania zapoznam szczegółowo Pana Starostę z naszymi planami w zakresie wskazanym powyżej. Jednocześnie ponownie proszę o rozważenie przez Pana Starostę innego zagospodarowania terenów przy ul. Okrzei. Deklaruję również pełną współpracę dotyczącą ewentualnej zmiany planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu oraz wskazanie pożądanych przez władze Miasta Piły kierunków rozwoju tego fragmentu miasta, w powiązaniu z inwestycjami miejskimi i prywatnymi - kończy list prezydent.

fot.UM Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group