Ponad 70 nowych mieszkań dla młodych małżeństw

26.02.2016   Autor: Redakcja
---

W Trzciance powstanie ponad siedemdziesiąt nowych mieszkań. Przy ulicy Matejki i Kopernika staną nowoczesne bloki a stary internat na ulica Mickiewicza zostanie przekształcony na budynek mieszkalny. Prace mają się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Spółdzielnia Lokatorsko - Własnościowa planuje jeszcze w tym roku rozpocząć budowę dwóch budynków. A mieszkań w Trzciance brakuje, szczególnie takich w systemie TBS

Mieszkańcy wspierają to przedsięwzięcie:
- Dobre mieszkania, niedrogie. Szczególnie dla młodych którzy są na starcie są wskazane.
- Niektórzy ludzie młodzi mieszkają z rodzicami, ja myślę że na pewno chcieliby sami mieszkać
- Wszędzie jest mało mieszkań i u nas tak samo i dlatego szczególnie dla młodych małżeństw.

Bo to takie małżeństwa potrzebują tych mieszkań najbardziej. I to na te potrzeby ma odpowiadać nowy projekt trzecianeckiego TBS-u

- Z założenia w granicach pięćdziesięciu, sześćdziesięciu procent są dla młodych małżeństw z dziećmi i tutaj jako gmina wsparliśmy Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kwota 570 tysięcy złotych – mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Tyle dołoży gmina. Reszta będzie pochodzić z preferencyjnego kredytu udzielanego na ten cel przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki temu wsparciu na ulicy Kopernika stanie kolejny nowoczesny budynek.

- Będzie to bliźniaczy budynek do już istniejącego. Do końca maja BGK ma termin na weryfikacje tego wniosku i mamy nadzieje ze latem już wczesną jesienią tego roku rozpoczniemy ten budynek – mówi Mariusz Kukuś, Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

A na skrzyżowaniu ulicy Matejki z ulicą Fabryczną Spółdzielnia Lokatorsko - Własnościowa w Trzciance postawi kolejny blok w którym będzie ponad dwadzieścia mieszkań o wysokim standardzie.

- Są to mieszkania bardzo ładne, z dużymi logiami częściowo przeszklonymi. Z logotemami czyli każde mieszkanie będzie miało indywidualny system grzewczy – mówi Tadeusz Mańczak, Spółdzielnia Lokatorsko - Własnościowa w Trzciance.

Takie udogodnienia będą także w budynku byłego internatu przy ulicy Mickiewicza. Burmistrz miasta zapewnia że w przyszłym roku rozpocznie się tam remont, a obecne pomieszczenia zostaną przekształcone w kolejne mieszkania.

- Jesteśmy w fazie opracowania koncepcji i projektu technicznego. Mam nadzieje że w następnym roku przeznaczymy środki  finansowe na remont internatu – dodaje Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Łącznie ma powstać w ciągu dwóch lat ponad siedemdziesiąt nowych mieszkań.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group