Bydgoska, Wawelska i Szybowników do remontu

24.02.2016   Autor: Agnieszka Kledzik
---

W Pile wkrótce rozpoczną się prace drogowe na kilku strategicznych ulicach. Remontu i przebudowy doczeka się ulica Bydgoska, Wawelska, Szybowników oraz skwer kardynała Jeża. Najwięcej prac drogowych będzie jednak w strefie przemysłowej.

- Mamy zagospodarowany w dużej części już przez przedsiębiorców tę część strefy przemysłowej i ul. Wawelskiej. Doprowadzimy do sytuacji, że Wawelska i te wewnętrzne drogi będą takie rasowe, tzn. będzie droga, ale też i chodniki i ścieżki rowerowe, zatoki dla autobusów, bo i w przyszłości będzie tam jeździła również komunikacja miejska – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

W samej strefie powstanie droga o długości 2 kilometrów. Ulica Wawelska zostanie poszerzona do trzech pasów. To nie jedyne inwestycje. Za kilka dni miasto podpisze umowę z wykonawcą przebudowy ul. Bydgoskiej. Nie skończy się to tylko na remoncie nawierzchni. Przy skrzyżowaniu z ulicą Okólną powstanie rondo. Natomiast skrzyżowanie z ul. Roosevelta pozostanie z sygnalizacją świetlną, ale zostanie poszerzone. Remontu wkrótce doczeka się też ulica Szybowników na osiedlu Górnym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group