Co ze stadionem przy ul. Okrzei?

06.01.2016   Autor: Artur Maras
---

Połączenie sił i budowa mniejszego stadionu przy ul. Żeromskiego zamiast remontu tego przy ul. Okrzei? Z taką propozycją wyszedł prezydent Piotr Głowski.

Po interpelacji jednego z radnych powiatowych, Zarząd Powiatu opowiedział się za koniecznością przeprowadzenia modernizacji stadionu przy u.l Okrzei w Pile. Opracowanie dokumentacji i kosztorysu remontu miałyby zostać wykonane tym roku, sam remont jednak - ze względu na koszty - musiałby zostać odłożony w czasie.

- Teren przy ul. Żeromskiego nadaje się do tego, żeby zbudować pełnowymiarowy obiekt ze sztuczną nawierzchnią. To byłoby ekwiwalentne zamiast stadionu, ale nie trzeba budować dodatkowych trybun, żeby można było oglądać widowiska, bo mamy duży stadion - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

A teren, na którym znajduje się stadion przy ul. Okrzei można by przeznaczyć pod działki. Zdaniem prezydenta dwa stadiony, czyli żużlowy przy ul. Bydgoskiej i lekkoatletyczny przy ul. Żeromskiego w zupełności wystarczą. Utrzymanie tylko tych dwóch obiektów jest bardzo drogie. Można by więc połączyć siły miasta z powiatem.

Jeszcze przed pojawieniem się propozycji prezydenta starosta pilski zaznaczał, że obiekt przy Okrzei jest diamentem z racji swojego położenia i możliwości urbanistyczno-architektonicznych. Wicestarosta z kolei twierdzi, że propozycja na pewno zostanie rozważona. - Trudno mi określić jaki będzie finał, ale każdą propozycję warto przemyśleć na spokojnie - mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Stadion przy ul. Okrzei jest najstarszym tego typu obiektem w Pile - powstał w w 1922 roku. W 1999 roku Komendant Szkoły Policji w Pile przekazał stadion powiatowi pilskiemu. I to od niego będą zależały dalsze losy tego obiektu.

Przeczytaj więcej o: stadion okrzei,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group