Powstanie nowa remiza w Stobnie

26.12.2015   Autor: Artur Maras
---

Stobno będzie miało swoją nową remizę. Obecny budynek, w którym znajduje się Ochotnicza Straż Pożarna, od dawna nie nadaje się do użytku. Stworzono już wizualizację nowego obiektu. Nowa remiza ma powstać do końca 2016 roku i będzie kosztowała 500 tys. złotych.

Ten budynek, który obecnie stanowi remizę, przestanie nią być. Nowy budynek powstanie w całkiem nowym miejscu, w pobliżu byłej szkoły w Stobnie. Będzie to budynek z dachem dwuspadowym, stromym. Budynek składać się będzie z garażu z dwoma boksami na pojazdy oraz z części socjalno-sanitarnej - mówi Marian Patalas, kierownik referatu budynków komunalnych UM w Trzciance.

Nowa remiza stanie za gmachem szkoły w Stobnie, w miejscu wyburzonego budynku gospodarczego. Będzie miała 176 m kw. powierzchni użytkowej a powierzchnia zabudowy wyniesie 205 m kw. Projekt remizy jest już gotowy. Na przełomie stycznia i lutego ma zostać wyłoniony wykonawca. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, radni zadecydowali, że na całą inwestycję zostanie przeznaczone 500 tys. złotych. Pracownicy magistratu mają nadzieję, że budowa ruszy w kwietniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group