Nowe wozy i komory dymowe dla straży

22.11.2015   Autor: Redakcja
---

Komory dymowe powstały przy siedzibie jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 przy ulicy Lelewela w Pile. Mają one pomóc strażakom w opanowaniu umiejętności pracy z aparatami oddechowymi. Często bowiem mają do czynienia z gaszeniem ognia w pomieszczeniach zamkniętych.

- Założyliśmy sobie, że takich komór powinno być w każdym województwie po kilka. Tak, żeby można było w sposób łatwy i dobry przygotować i weryfikować nie tylko na pierwszym etapie, ale również po kilku latach tę umiejętność pracy w aparatach, izolując drogi oddechowe – mówi nad. bryg. Marek Kowalski, zastępca komendanta głównego PSP Warszawa.

Na terenie kraju powstało już kilkadziesiąt komór. W samym województwie wielkopolskim powstanie ich około czterech - ta w Pile jest pierwsza. Strażacy będą w niej ćwiczyć umiejętność radzenia sobie w ograniczonej widoczności i pracy w aparatach oddechowych i hełmach. Pilscy strażacy pochwalili się też nowymi nabytkami. W ostatnim czasie wzbogacili się o siedem nowych wozów strażackich, w tym między innymi specjalistyczny wóz do ratownictwa chemicznego.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group