Niebezpieczna akcja ratownicza

19.11.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

W środę około południa Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego ze znajdującą się w środku osobą. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Wyszyny.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy ratowniczo – gaśnicze PSP w Chodzieży, OSP Wyszyny i OSP Budzyń, pogotowie oraz policja - Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnych nie stwierdzono pożaru. Okazało się natomiast, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy VW Golf, a w środku znajduje się poszkodowany mężczyzna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz jego ewakuacji z pojazdu - informuje st. kpt. mgr inż. Leszek Naranowicz, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Po zakończeniu akcji ratowniczej pojawiło się kolejne niebezpieczeństwo. W wyniku silnego wiatru drzewo przy którym stało auto poszkodowanego, przewróciło się zrywając linię energetyczną pod napięciem, która spadła bezpośrednio na uszkodzony w wyniku wypadku samochód.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group