Asta Video Fest

Bijemy rekord Guinnessa dla Niepodległej

10.11.2015   Autor: Agnieszka Kledzik
---

Już jutro pilanie podejmą próbę bicia rekordu Guinnessa w niesieniu flagi narodowej. Zbierzmy się o 9.00 na pl. Zwycięstwa.

Na razie rekord należy do Arabów z Emiratów, ale pilanie chcą być lepsi. Na patriotyczny pomysł wpadli biegacze z gminy Szydłowo, by w ten sposób uczcić Święto Niepodległości. - Na pomysł wpadliśmy podczas ostatniego Biegu Niepodległości - mówi Tobiasz Wiesiołek ze Stowarzyszenia Biegaczy, gmina Szydłowo. - Przebiegliśmy wówczas z pięciometrową flagą. I wtedy przyszedł szalony pomysł, żeby pobić rekord Guinnessa. Potrzeba 2.149 osób, żeby pobić rekord Zjednoczonych Emiratów Arabskich z poprzedniego roku. Liczymy na obecność mieszkańców Piły i regionu i mamy nadzieję, że to wydarzenie patriotyczne zachęci do udziału w pobiciu rekordu świata.

W próbie bicia rekordu może wziąć udział każdy, nie ma ograniczeń wiekowych.

Flaga została uszyta z materiału o wymiarach 400 metrów długości i 4 metry szerokości. Początek bicia rekordu w środę, 11 listopada o godz. 9.00 na placu Zwycięstwa - wtedy rozpocznie się formowanie kolumny. Pilanie z flagą wyruszą o godz. 10.00 - najpierw ulicą Bohaterów Stalingradu i Okrzei, a następnie ulicą Sikorskiego i Kilińskiego tak, by zatoczyć koło i zakończyć pochód ponownie na placu Zwycięstwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group