Zaatakował bo...był pijany

31.10.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Pobił, okradł i uciekł...i został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Lipce. Teraz za dokonanie rozboju 25-letni mieszkaniec gminy Lipka może otrzymać karę nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Lipce na ulicy Kościuszki. Wracający do domu 18-latek został zaczepiony przez młodego mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy - Napastnik bił i szarpał 18- latka. Siłą przewrócił go na ziemię i zabrał mu telefon komórkowy. Wystraszony chłopak wrócił do domu i o wszystkim opowiedział rodzicom, którzy zaalarmowali Policję. Na miejsce szybko przyjechały policyjne radiowozy. Policyjni specjaliści zajęli się zabezpieczaniem śladów i przesłuchiwaniem świadków – informuje sierż. sztab. Maciej Forecki, KPP w Złotowie.

Po zebraniu potrzebnych informacji policjanci, jeszcze tego samego wieczora, odnaleźli napastnika. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Lipka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - Rozbójnik usłyszał zarzut i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył policjantom winny wszystkiemu był alkohol – dodaje Maciej Forecki.

Policjanci odzyskali skradziony telefon. Teraz mężczyzna stanie przed złotowskim sądem, który zdecyduje o wymiarze kary. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

fot. KPP w Złotowie

Przeczytaj więcej o: napaść, kradzież lipka, rozbój w lipce,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group