Asta Video Fest

I LO obchodzi 70-lat istnienia

12.07.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

W tym roku 70-lecie istnienia obchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji w październiku odbędzie się zjazd absolwentów szkoły.

Popularne „liceum na Pola” rozpoczęło działalność 1 października 1945 roku. Na początku szkoła mieściła się na ulicy Sikorskiego. Po trzech latach została przeniesiona do budynku, w którym funkcjonuje do dzisiaj.

70-lecie szkoły będzie doskonałą okazją do spotkania po latach. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji. Obchody rozpoczną się w w piątek, 2 października biegiem absolwentów, uczniów i przyjaciół szkoły na stadionie MOSiR. Wieczorem w auli szkoły zagrają „Strachy na Lachy”. Jego członkowie Grabaż i Kozak również są absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego.

Sobota, 3 października rozpocznie się Mszą Św. w Kościele św. Rodziny. Następnie odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa poświęcona prof. Jerzemu Kossowskiemu. O godzinie 15.00 absolwenci spotkają się w wyznaczonych salach. O godzinie 16.00 rozpocznie się piknik na boisku szkolnym i sali gimnastycznej, a od 19.00 na auli absolwenci będą mogli wziąć udział w wieczorku tanecznym.

Swój udział można zgłosić TUTAJ.

 

fot. lo.pila.pl

Przeczytaj więcej o: olaf lubaszenko, ppsp piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group