Kto pierwszy ten lepszy

13.06.2015   Autor: Artur Maras
---

Urząd Marszałkowski w Poznaniu przeznaczył środki na profilaktykę wykrywania chorób nowotworowych w gminie Piła. Rak jelita grubego to drugi pod względem zachorowalności nowotwór złośliwy w Europie, a zachorowalność na raka układu moczowo-płciowego ciągle rośnie.

Na wczesne wykrycie nowotworu dostali szansę mieszkańcy gminy Piła. - W ramach profilaktyki wykrywania nowotworów złośliwych jelita grubego i układu moczowo-płciowego dla kobiet i mężczyzn po 50 roku życia z gminy Piła przeprowadzana jest akcja bezpłatnych badań – mówi Dorota Strugała, rzecznik UM Piła.

W badaniach może wziąć udział około 80 osób, stąd o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się w Urzędzie Miasta Piły w pokoju 224 lub pod numerem telefonu 67 21 04 299.

17 czerwca w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się spotkanie edukacyjne z lekarzem. W trakcie spotkania zostaną rozdane próbki do badania. Ich odebranie odbędzie się 26 czerwca. Na wszystkie badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Wyniki badań zostaną wysłane listownie na adres wskazany przez pacjenta.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group